רשות המיסים

עיצוב ואפיון מחודש לאתר רשות המיסים.
UX UI Design – Israel Tax Authority

להלן סקירה על התהליך האפיוני שעברנו לפני העיצוב:

באתר הבית הקיים ריבוי תפריטים שמתחרים אחד בשני. נעשה מהלך לסדר היררכית ונגיש למשתמשים מכל שכבות האוכלוסייה. שיהיה גם יפה ויזואלית וברור, ועם זאת לא ״גבוה״ מידי שמדבר רק לפלחים מסוימים בציבור. כי אתר המיסים הוא אתר של כולללםםם .

חשבנו מה אנחנו כמשתמש מחפשים כשאנו נכנסים לאתר הזה. והגענו למסקנה – לבצע פעולות.
בדרכ אנשים לא נכנסים לאתר רשות המיסים סתם, אלא כי הם צריכים לבצע תשלומים, לקבל מידע על סניפים ושעות קבלה, מידע על חוקים וכו׳.
מנקודת הנחה זו, כונסו מספר קטגוריות של פעולות עיקריות בכפתורים שיהיו מונפשים עלידי מעבר עכבר בלבד. כל כפתור יפתח דף פנימי עם הפעולה / המידע הנדרשים.

בתחילה כיוון המחשבה היה לעשות פילוח לפי קהלי יעד, אך לאחר בדיקה מעמיקה אין מספיק חומר למלא דף פנימי עם פעולות או מידע לפי חלוקה כזו.

בשלב הבא ניגשנו לפתור חסר נוסף – אזור אישי. חשבון אישי, ממש כמו בנק, שנכנסים אליו עם משתמש וסיסמא, ושם מקבלים מידע על תשלומים שבוצעו, חובות אם יש, עדכונים מותאמים אישית ואף אפשרות לפנות לנציג בשאלות ועזרה.

שלב אחרון – החדשות.
נכון זהו אינו אתר חדשותי ביסודו, אך אפשר להסתכל מנקודת מבט שמה שיחזיק אתר כזה שהנושא שלו מרתיע ומשמים, זה אקשן חדשותי. ובמדינתנו יש לא מעט חדשות בנושא מיסים, הונאות, חוקים ועדכונים.
הציבור של היום צמא לפיקנטריה, לקצת צבע ואפילו צבע צהוב . חדשות יכולות לרענן את האתר וכן לגרום לכניסות מרובות יותר גם סתם כדי לקרוא ולא רק לבצע פעולות חשובות.

 

האייקונים שהנפשתי לאתר